בעלי מקצוע » מאמרים » מאמרים על אדריכלים » אדריכלים

אדריכלים

18/12/13 16:00

אדריכלים הם אנשי המקצוע שמנצחים על כל התזמורת שמנגנת את קונצרט הבניה. אדריכלים תפקידם לתכנן מבנים ובנינים מסוגים שונים. אדריכלים הם אלו המשלבים בין מדע ואמנות ויוצרים מבנה בעל סגנון עיצובי כלשהו המתבסס כולו על יסודות פיזיקאליים. אדריכלים הם אנשי מקצוע שיש להם ידע בתחומים שונים הקשורים לתהליך של בניית מבנים, כמו הנדסה חוקי בנייה, טכנולוגיות לבנייה, עיצוב של מבנים, ועוד.

 

מקצוע האדריכלות הוא מקצוע עתיק וישן שמשופע כל הזמן משינויים שחלים בעולמנו התרבותי-חברתי, והכלכלי. אם בעבר הרחוק אדריכלים היו מתכננים בנינים נמוכים כי עוד לא הייתה קיימת הטכנולוגיה לבניית בנינים רבי קומות, הרי שהיום אדריכלים מתכננים גם בנינים רבי קומות כי כבר קיימת טכנולוגיה לבניית בנינים רבי קומות.

 

כל תקופה יש לה את סגנונות האדריכלות המתאימים לה, אם ימי הביניים שלטה האדריכלות הגותית או האדריכלות האסלאמית, הרי בעידן המודרניזם שלטה אדריכלות הבאוהאוס, והיום ניתן למצוא סוגים שונים של אדריכלים, המתמחים בסוגי אדריכלות ספציפית  ביניהם:

 

אדריכלי נוף - אדריכלי נוף הם אדריכלים שעוסקים בשילוב בין האדם לסביבה, אדריכלי נוף תפקידם לשלב שילוב אופטימאלי בין האדם לסביבה ולייצר תרבות שלך שימור הנוף והסביבה. אדריכלי נוף צריכים להיות בעלי ידע בתחומים שונים כמו בוטניקה, טופוגרפיה, אקולוגיה, הנדסה, שיטות בנייה ועוד.

 

אדריכלים ירוקים - בעידן המאה ה-21 שבו האקולוגיה תופסת מעמד של כבוד ויוקרה ויותר ויותר אנשים רוצים לחזור אל השורשים הטבעיים והפשוטים של האדם, יש ביקוש רב לבנייה פשוטה ומסורתית כפי שהייתה קיימת בעבר הרחוק. המגמה הזאת הולידה את האדריכלים הירוקים שמטרתם לבנות מבנים שיש בהם שימוש יעיל ונכון באוצרות הטבע ובסביבה מבלי שיש פגיעה והרס של הסביבה. אדריכלים ירוקים מטרתם לנצל אנרגיות טבעיות כמו רוח ואור, ולהימנע משימוש בחומרים מזהמים כמו חומרי בנייה מזהמים.

 

אדריכלי פנים - אדריכלי פנים הם אדריכלים שהתמחו בתכנון ועיצוב של חללים פנימיים במבנים השונים.

אדריכלות פנים היא נישה בתחום האדריכלות, אדריכלי פנים אינם צריכים לתכנן מבנים שלמים אלא חללים פנימיים בתוך המבנים הללו.

אנשים שהם אדריכלי פנים צריכים להיות בעלי ידע בתחומים כמו ריהוט, תאורה, חשמל, צבע, חומרים ועוד.

 

אלו הם דוגמאות לנישות השונות שהתפתחו במהלך השנים בענף האדריכלות. 

עסקים ומאמרים:
Stratomedia סטרטומדיה סטרטומדיה