בעלי מקצוע » מאמרים » מאמרים על הדברה » הדברה

הדברה

18/12/13 16:12

מי מאתנו לא מחפש במהלך חייו שירותי מדביר או חברת הדברה, לעתים זה יהיה כאשר החולדה נכנסה לחנות והתחילה לאכול את כל מה שיש בחנות, ולעתים זה יהיה כאשר יש בבית שלנו מתקפת טרמיטים שאוכלים את כל הרהיטים והארונות העשויים מעץ.

הדברת מזיקים היא שירות שנדרש היום לא רק ע"י גורמים פרטיים אלא גם ע"י גורמים עסקיים, הדברת מזיקים אינה נדרשת רק בעיר אלא גם באזורים חקלאיים, אפשר לומר שהדברה תהיה תמיד נחוצה משום שיש לא מעט בע"ח שמזיקים לאדם ולרכושו.

 

המזיקים השונים שאותם המדביר אמור להדביר לא השתנו מזה אלפי שנים. ישנם מזיקים המשתייכים למשפחת החרקים,(תיקנים, נמלים, דבורים ועוד) ישנם מזיקים המשתייכים למשפחת המכרסמים,(חולדות עכברים ועוד) יש מזיקים שמשתייכים למשפחת העופות (כמו יונים או דרורים) וישנם מזיקים שהם בכלל צמחים.

האדם ניסה מאז ומתמיד להלחם במזיקים השונים, לאורך ההיסטוריה האנושית השיטות להדברה רק השתכללו עם השנים והתפתחו. לכן היום כאשר אנו מוצאים חולדה בביתנו או כאשר יש בביתנו תולעי עץ או אולי תיקנים עלינו להכיר קודם כל את סוגי ההדברה העיקריים שקיימים בשוק.

 

הדברה כימית - הדברה שמשתמשת בחומרי הדברה כימיים שעם השנים הסתבר שהם חומרים שרעילים לא רק לחולדות או לפרעושים המזיקים אלא גם לבני האדם.

 

הדברה אלקטרונית - הדברה הנעזרת במכשירים אלקטרוניים המשדרים גלי קול שונים שמבהילים את המזיקים השונים וגורמים להם לברוח מאותו אזור שבו הם נמצאים.

 

הדברה אורגנית - הדברה המשתמשת בחומרים אורגניים ידידותיים לסביבה שאינם גורמים נזק לאף אחד ואינם פוגעים לא באותם בע"ח מזיקים ולא בבני האדם.

 

הדברה ביולוגית - הדברה ביולוגית היא הדברה שמשתמשת בעקרון של שרשרת המזון ומחפשת לכל מזיק את האויב הטבעי שלו בטבע, כך למשל עופות דורסים שונים יכולים לסייע לחקלאים לשם הדברה ביולוגית של מכרסמים שעלולים להרוס להם את השדות החקלאים.

 

עוד נושא שחשוב לברר הוא נושא הרישיונות והאישורים השונים, כל המדבירים צריכים לקבל רישיונות ואישורים שונים המתירים להם לבצע הדברה בעזרת חומרים רעילים שונים, לכן לפני שהמדביר יתחיל לבצע ריסוס כלשהו יש לברר האם יש לו אכן את התעודות והאישורים הדרושים.

עסקים ומאמרים:
Stratomedia סטרטומדיה סטרטומדיה