בעלי מקצוע » מאמרים » מאמרים על הובלות » מובילים

מובילים

16/02/14 16:29

הובלה אינן שירות חדש בעולמנו, מובילים היו מאז ומעולם, רק שבמשך הדורות והשנים הם השתנו בזכות הטכנולוגיות החדשות ואמצעי התחבורה החדשים שהתפתחו עם השנים.


עם לפני מאות שנים הובלה של סחורה התבצעו באמצעות ספינות רעועות וכרכרות של סוסים, וניתן היה להוביל רק מוצרים שאינם מתקלקלים בדרך, הרי שהיום הובלות מתבצעות באמצעות מטוסים, וספינות תובלה, ומשאיות משוכללות. ואם פעם כל הובלה הייתה נמשכת שבועות ואפילו חודשים, (תלוי במרחק שהיה צריך לעבור)הרי שהיום הובלות נמשכות שעות או ימים ובטח לא שבועות או חודשים.

 

ענף ההובלות הוא ענף שלם הכולל בתוכו סוגים שונים של ענפי משנה, וכל אחד מהם יש לו את המאפיינים שלו ואת התקנות הקשורות לו. ענף ההובלות מנוהל ע"פ נהלים ברורים ותקנות שחלקן נקבעות ע"פ משרדי הממשלה השונים. כך למשל ענף ההובלה הימית המשמשת עבור הסחר הבינ"ל מתנהל ע"פ תקנות וחוקים של משרד האוצר, משרד המסחר ועוד. ואילו ענף ההובלות היבשתיות המתנהלות באמצעות משאיות מתנהל ע"פ תקנות של משרד התחבורה.

 

ענף ההובלות הוא חוליה אחת בשרשרת שלמה של נותני שירותים בתחומים שונים, כך למשל ענף הסחר הבינ"ל לא יכול היה להתקיים ללא ענף ההובלות הימיות, או ענף ההובלות האוויריות, ואילו ענף השיפוצים והנדל"ן לא יכול היה להתקיים ללא החוליה של ענף ההובלות היבשתיות המתבצעות באמצעות משאיות.

 

כל מי שזקוק לשירות של הובלה מסוג כל שהוא חשוב שיברר קודם כל האם החברה שאליה הוא פונה שיבדוק מחירון, האם היא חברה שיש לה רישיונות בתוקף והאם היא פועלת בהתאם לתקנות והנהלים הנדרשים, האם לחברה הובלה יש ניסיון מקצועי עשיר או שזוהי חברה שרק החלה את דרכה המקצועית, האם החברה מחזיקה צוות עובדים מקצועי וותיק בעל ניסיון עשיר או שאולי מדובר בצוות עובדים שמתחלף כל שבוע. האם לחברה יש ניסיון בתחום ההובלה הספציפי שאתם זקוקים לו, או שהיא כלל לא מתעסקת בתחום זה.

האם החברה מבטחת את תהליך ההובלה בביטוח רציני או בביטוח מינימאלי ?

כל אלו הן רק דוגמאות לפרטים שחשוב לברר אותם עוד לפני שאנו חותמים על חוזה עם חברת הובלה, לכן זכרו שהובלה היא לא תהליך פזיז ויש לכם לא מעט שעורי בית עוד לפני שאתם בוחרים חברת הובלות. 

ומי שנתקל בהצעות רבות ובקושי להחליט בבחירת חברת יכול להיעזר בפורום הובלות.

עסקים ומאמרים:
Stratomedia סטרטומדיה סטרטומדיה