טיפים לבחירת חברת הובלות לסטודנטים

13/06/18 8:10

טיפים לבחירת חברת הובלות לסטודנטים

הובלות סטודנטים נחשבות לאחת ההובלות הנפוצות בישראל ולאו דווקא בקרב סטודנטים. באופן כללי, מדובר בהובלות של מספר ארגזים ורהיטים נמוך ביחס להובלת דירה רגילה, מה שהופך את הובלות הסטודנטים לנפוצות גם בקרב מי שמתגורר בדירת רווקים או כאלה שמעוניינים להעביר פריט בודד ממקום למקום.

למרות זאת, על מנת לבחור חברת הובלות סטודנטים מתאימה וחשוב מכך – במחיר זול עם שירות איכותי, יש לעקוב וליישם מספר טיפים לא מורכבים אבל בהחלט כאלה שיכולים לחסוך לכם כמה מאות שקלים – בקלות.

לא כל חברת הובלות מתאימה להובלות סטודנטים

בישראל פועלות מאות חברות הובלה מסוגים שונים ויש שיגידו אף יותר. קשה לעקוב אחר כמות החברות ונותני השירותים בענף מאחר שמדובר בתחום שבו כל אחד יכול להציע את שירותיו.

בהקשר זה צריך לשים לשתי נקודות מרכזיות. ראשית, ישנן הרבה מאוד מובילים שאינם עוסקים בהובלות באופן שוטף ומעדיפים להצטרף לחגיגה בהתאם לעונות השנה בדגש על העונות שבהן הביקוש לשירותי הובלות נמצא בשיאו. מדובר בחודשי הקיץ שבהם מתבצעות מרבית ההובלות ובכלל זה גם הובלות סטודנטים. מבלי להכליל, בין המובילים הללו נמצאים גם כאלה שמוניטין ושירות לקוחות לא נמצא בראש סדר העדיפויות שלהם מתוך מחשבה שהם באו לעשות כמה שיותר כסף בתוך זמן נתון. על כן המלצתנו הראשונה היא לבחור דווקא בחברת הובלות מוכרת ומבוססת. היא לא צריכה להיות גדולה כפי שתראו בהמשך אבל מוניטין חיובי הוא צורך בסיסי.

שנית, למעט חברות להובלות גדולות במיוחד כגון משרדים ומפעלים, כל חברת הובלות ממוצעת יכולה ומציעה שירותו הובלות סטודנטים אך למרות זאת, לא כל חברה תתאים לכם.

הובלות סטודנטים נמנות על שירותי הובלות הקטנות – כלומר כאלה שמסתכמות בפריט בודד או מספר פריטים ואף בדירות קטנות. מכאן אפשר להסיק שכדי לבצע הובלת סטודנטים בהצלחה, אין צורך במשאבים יקרים כגון משאית גדולה וצוות של יותר משני מובילים.

לכן, כדי להתחיל ולבחור חברת הובלות סטודנטים באופן יעיל, צריך להתמקד בכאלה שיכולות להציע לכם משהו שהחברות הגדולות לא יכולות – מחיר זול.

הסיבה לכך מאוד פשוטה. בעוד שחברת הובלות גדולה צריכה לתמחר את כל העלויות הנלוות, מוביל של הובלות סטודנטים והובלות קטנות בכלל יכול להציע לכם את אותו השירות בפחות כסף. אין לו את ההוצאות הנלוות והיקרות וכשמובילים מקרר או דירה קטנה, אתם ממש לא זקוקים ליכולות לוגיסטיקה מתקדמות.

בשורה התחתונה, אם תבחרו בחברה שמתמחה בהובלות סטודנטים והובלות קטנות, תוכלו לקבל את אותו השירות בהרבה פחות כסף.

חסכו בעלויות - חפשו בעיר המגורים שלכם

עוד דרך מעולה לחסוך בעלויות של ההובלה היא לגרום לכך שהמוביל יוכל לספק לכם הצעת מחיר נמוכה ועדיין להרוויח. האופן הטוב ביותר להשגת המטרה הוא לעשות שימוש בשירותי הובלה מקומיים.

חברת הובלות קטנה באזור מגוריכם אינה צריכה לבזבז זמן על נסיעות ארוכות והיא אינה צריכה לחשוב על הוצאות הדלק שיכולות להיות מאוד משמעותיות. לכן, אם מצליחים להפחית את ההוצאות של חברת ההובלה, הגיוני שתקבלו הצעות מחיר הרבה יותר זולות.

הובלה קטנה עם איכות של הובלה גדולה

חשוב להדגיש – הובלה קטנה מתייחסת אך ורק לגודל שלה ולכמות הפריטים שמובילים. היא לעולם לא מתייחסת לשירות קטן... למען הסר ספק, לא משנה אם מובילים בית פרטי או דירת רווקים, השירות צריך להיות מקצועי וללא דופי. לעולם אל תתפשרו על השירות שאתם מקבלים גם אם הוא נראה לכם זול במיוחד.

מלכודת המחיר הנמוך מאוד נפוצה בעולם הובלות הסטודנטים ובדרך כלל תיאלצו לשלם יותר במעמד ההובלה עצמה – בדיוק כשאין לכם אלטרנטיבות. לכן עדיף לשלם מעט יותר אבל לביות בטוחים שזה המחיר הסופי ושההובלה תעבור בדרך נעימה.

הסכם כלשהו?

בהחלט כן. בהקשר לטיפ הקודם – כל הובלה צריכה להיעשות עם הסכם כתוב. ברור שכשרוצים להעביר דירת סטודנטים ממקום למקום, אף אחד לא ילך לעורך דין אך כדאי שתדעו שגם חוזה שתנסחו בעצמכם הוא בעל תוקף משפטי.

הסכם שמפרט את כל מה שסוכם לרבות המחיר, הכתובות והפריטים שצריך להוביל, יכול לתת לכם את השקט הנפשי ולמנוע מכם עוגמת נפש שקשורה בהיעדרות של המובילים, העלאות מחיר ועוד תופעות פסולות שצריך להימנע מהן בכל מחיר.

 

עסקים ומאמרים:
Stratomedia סטרטומדיה סטרטומדיה