בית בצבעים – כך תדעו באיזה צבע לצבוע את הבית

13/06/18 8:24

בית בצבעים – כך תדעו באיזה צבע לצבוע את הבית

צביעת דירה היא אחת הפעולות הנפוצות כמעט בכל בית בישראל. על פי מחקרים, הישראלים צובעים את ביתם אחת ל-4-5 שנים בממוצע אם באמצעות צבעי או על ידי צביעה באופן עצמאי.

יחד עם זאת כדי להפיק את המרב, יש צורך להקפיד על כמה כללים בסיסיים – החל מבחירת הצבעים המתאימים ועד לצביעת הדירה באופן הנכון. איך תדעו באילו צבעים לבחור וכיצד לקבל את התמורה הטובה ביותר לכספכם? כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לעקוב אחר המדריך שלפניכם.

איזה צבעים מקובלים כיום בצביעת דירה?

לפני שנתחיל ולהסביר את ההבדלים בין הגוונים השונים ומתי כדאי לעשות שימוש בכל גוון, בואו ונכיר בנתונים שהתפרסמו לאחרונה בנוגע להעדפות של הישראלים בכל הקשור לבחירת הצבעים לדירה.

בסקר שנערך בקרב למעלה מ-400 משתתפים על ידי יוסי - צבעי מקצועי ובעלי חברת סילבס צבעים נמצא שהישראלים מעדיפים לצבוע את הבית שלהם בצבע לבן. אלה תוצאות מעניינות בהתחשב בעובדה שבעשור האחרון היתה מגמה לערבב מספר צבעים כך שלצד צבעים ניטרליים כמו לבן ושמנת, נעשה לא אחת שימוש בצבע נועז יותר באחד או יותר מהקירות.

ניתן אולי ללמוד מתוצאות הסקר שסופם של טרנדים כאלה ואחרים להשתנות ולכן צריך להימנע מהיסחפות אחר ההמון ולהתמקד בבחירה של צבעים שימושיים – כאלה שמצד אחד יגרמו לדירה שלכם להראות במיטבה תוך חשיבה על התאמה לרהיטים ולגודל החדרים.

אם אתם מתחבטים בשאלה האם אפשר ללמוד מהסקר והדברים שנכתבו כאן שהאופציה הטובה ביותר לצביעת דירה היא דווקא הצבע הלבן? התשובה לכך תהיה שלילית ולטעמנו, אתם כן יכולים לזרום עם ההעדפות שלכם אם כי לא באופן מוגזם וחשוב מכך, ישנם מקרים שהצבע הלבן לא יהיה הבחירה הטובה ביותר (כמה שזה עשוי להישמע לכם מוזר...).

צבעים כהים או בהירים

אם אתם עומדים לצבוע את הדירה בכוחות עצמכם, כדאי להעדיף את הצבע הלבן משום שהוא יחסוך לכם הרבה מאוד עבודה ועוד קצת כסף זאת מפני שכשצובעים בצבעים אחרים, צריך להקפיד על חיתוכים ישרים בין הקירות לתקרה וכשמדובר בצבע לבן, אינכם צריכים להשקיע בזה תשומת לב וזמן. כמו כן אם מדובר בצביעת בית גדול, העלויות של צבע לבן יהיו זולות יותר משום שהגיוון ייקר את המחיר ב10% ויותר.

מתי בכל זאת להשתמש בצבעים אחרים?

כשמדובר בחדר ילדים, סביר להניח שתרצו (יחד עם ילדכם) לעשות משהו מיוחד שיגרום לילדכם הרגשה טובה (שזה שווה יותר כל טרנד). כמו כן ניתן להפוך את חדר השינה למעניין יותר בשילוב צבעים נועזים יותר.

אם נוסיף לכל אלה את העובדה שניתן להשתמש בצבעים כהים על מנת לקבל פרופורציות נכונות יותר בחדרים השונים, מתקבלת המסקנה ששילוב של צבעים שונים דווקא יכול להיות מעניין ובתנאי שיודעים כיצד לעשות את זה.

פרופורציות לחלל החדר

מעבר לדוגמאות שהוצגו בפסקה הקודמת, בחירת צבעים מתאימים, יכולה לשנות את מבנה החדר – לפחות בעיני המתבונן...

יש לכם חדר ארוך וצר? בואו ונשנה את המראה שלו. בחיר בצבע בעל גוון כהה לצביעת הקירות הצרים יותר וצביעת הקירות הארוכים בצבע לבן או על בסיס גוון בהיר יותר תגרום לכך שהקירות הקצרים שצבענו בצבע בעל גוון כהה "יתקרבו" באופן וויזואלי אל מרכז החדר בעוד הקירות הארוכים שיצרו תחושה קלסטרופובית ושנצבעו בלבן, יתרחקו באופן וויזואלי. כל אלה יתרו יחד תחושה של חדר מרובע יותר ופחות מלבני.

בסופו של דבר צביעת דירה היא פעולה פשוטה וזולה למדי ויחד עם זאת יכולה לחולל פלאים בבית שלכם. בחרו בצבעים מתוך מחשבה על התוצאה ועל ההתאמה הטובה ביותר, עבדו על פי הוראות היצרנים ותוכלו לקבל תוצאה שתרשים כל אורח שיגיע אליכם.

 

עסקים ומאמרים:
Stratomedia סטרטומדיה סטרטומדיה