בעלי מקצוע » מאמרים » מאמרים על בעלי מקצוע » לוח בעלי מקצוע

לוח בעלי מקצוע

18/12/13 16:15

במהלך חיינו אנו זקוקים לא פעם ולא פעמיים לבעלי מקצוע מסוגים שונים, לעתים זה יהיה בית השקעות שייעץ לנו כיצד להשקיע את כספינו בחוכמה ולחסוך למען עתיד ילדינו, ולעתים זה יהיה שרברב או חשמלאי שיסייעו לנו לתקן תקלות של מים או חשמל שהפתיעו אותנו פתאום כשחזרנו אל הבית לאחר שסיימנו את העבודה.

הקטגוריה הגדולה של המושג בעלי מקצוע היא קטגוריה דינאמית שכוללת מאות בעלי מקצוע אפשר לומר שזוהי קטגוריה שמשתנה בהתאם לשנויים באורח החיים שלנו ולהתפתחויות בתרבות החיים שלנו, אם פעם היו בישראל לבלרים, משחיזי, סכינים, נפחים וכד' הרי שכל אלו נעלמים עם השנויים הטכנולוגיים והקידמה הטכנולוגית שמכחידה בעלי מקצוע רבים, לעומת זאת ההתפתחויות בטכנולוגיות והעלייה ברמת החיים הביאו לכאן בעלי מקצוע חדשים כמו מעצבי אירועים, תכנתים,מעצבים תעשייתיים ועוד.

את ענף בעלי המקצוע ניתן לחלק לענפי משנה שונים הנבדלים זה מזה , באופן העבודה שלהם, ובהגדרה שלהם.

  • יש בעלי מקצוע שעובדים בעיקר עבודה פיזית כמו החשמלאים, האינסטלטורים, מומחי האיטום, המסגרים, הנגרים ועוד ועוד.

  • יש בעלי מקצוע שעיקר עבודתם היא עבודה משרדית עם ציוד משרדי אלו הם מעצבי הפנים, המעצבים הגרפיים, המהנדסים למינהם, האדריכלים, יועצי המס, ועוד.

  • והאחרונים הם בעלי מקצוע המשתייכים לענף המשנה שנמצא בצוואר הבקבוק של המושג בעלי מקצוע והם בעלי המקצועות החופשיים שלמדו מקצוע כלשהו וכעת הם עובדים בו כמו למשל עו"ד, אדריכל, רו"ח, וכד'.

עסקים ומאמרים:
Stratomedia סטרטומדיה סטרטומדיה