בעלי מקצוע » מאמרים » מאמרים על הובלות » מחירון הובלה

מחירון הובלה

16/02/14 16:18

כמו כל שירות שאנו מעונינים לקבל גם שירות של הובלה הוא שירות שיש לו מחירון מסוים המושפע מפרמטרים שונים. הבעיה היא שהצרכנים לא תמיד חשופים ומכירים את כל הפרמטרים הללו, ולכן הצרכן המעוניין לקבל שירות של הובלה צריך לברר היטב מהם הפרמטרים המשפיעים על מחירי ההובלות השונות.

להלן סקירה תמציתית שסוקרת את המרכיבים שמהם בונים מחירון, ואת הפרמטרים שמשפיעים על המחירים המופיעים בכל מחירון.


  • מהי התכולה המועמדת להובלה - מחירון של הובלת ציוד כבד יהיה שונה ממחירון של הובלת תכולה ביתית מדירה אחת לדירה שניה. לכן אפשר לומר שסוג התכולה המיועדת להובלה וכמות התכולה המיועדת להובלה הם הפרמטר שיש לו השפעה מכרעת על מחיר ההובלה .

  • מחירון מושפע מהפרמטר של מרחק הנסיעה – הובלה שהיא מדירה שכורה אחת בת"א לדירה שכורה אחרת בת"א עלותה תהיה נמוכה בהרבה מהובלה מדירה בת"א לדירה אחרת באילת. ככלל שמרחק הנסיעה רב יותר והשימוש בדלק רב יותר כך מחיר ההובלה יהיה גבוה יותר.

  • מהו המועד שבו מתבצעת ההובלה – חברות ההובלות מכירות את המונח "עונת ההובלות" המתרחשת בעיקר בקיץ או בפסח שהם התקופות שבהן יש חופשים ארוכים ובהן מתבצעות מירב הובלת הדירות, לכן מי שרותה להוריד את עלויות ההובלה שלו, יכול לבחור מעבר דירה בעונה פחות לחוצה שבה עלויות ההובלה יהיו נמוכות יותר.

  • מחירון מושפע ממספר המובילים שישתתפו בהובלה- כאשר מדובר בהובלות קטנות יש צורך בשני סבלים בלבד, אך כאשר מדובר בהובלה גדולה עם תכולה גדולה יש צורך לפחות ב-4 סבלים ואז כמובן עלות ההובלה תהיה גבוהה יותר. ולכן כדאי תמיד לדעת ככל שמספר הסבלים והמובילים גבוה יותר כך עלות ההובלה תהיה גבוה יותר.

  • האם יש צורך בשירותי מנוף - לעתים כאשר אין מעלית, או כאשר התכולה גדולה מדי ולא נכנסת למעלית, יש צורך במנוף שיעלה את התכולה ליעד הנדרש וכמובן ששימוש במנוף מייקר בהרבה את ההובלה והופך אותה ליקרה הרבה יותר.

  • מחירון כולל בתוכו את עלות ביטוח הובלות – כל חברה רצינית ואמינה שמבטחת את תהליך ההובלה ולכן אחד הפרמטרים שמשפיעים על המחיר הסופי של ההובלה הוא עלות ביטוח ההובלות שאותו מבצעת חברת ההובלות בארץ.

עסקים ומאמרים:
Stratomedia סטרטומדיה סטרטומדיה