עוברים דירה?

13/06/18 8:09

5 כללים שאתם צריכים לשנן בבחירת חברת הובלות

מעבר דירה הוא לא בדיוק תהליך נוח. מעבר לעניין הרגשי שטמון בכל מעבר, כדי לבצע אותו, צריך לנקוט במספר רב של צעדים שחלקם לא ממש סימפטיים ושכל פספוס בהם, עלול להוביל לתסבוכת חדשה ומיותרת.

אחת הפעולות המרכזיות והחשובות ביותר שמבוצעות בכל מעבר דירה היא בחירת חברת ההובלות. בחירה נכונה יכולה במקרים רבים להפוך את המעבר לממש חלק ונעים בעוד שנפילה, עשויה להביא לבעיות של ממש – החל מבעיות שקשורות ביחס ובשירות, דרך מקרים של העלאות מחיר של הרגע האחרון ובמקרים קיצוניים אפילו היעלמות ביום ההובלה או במהלכה.

ברור שגם כך יש לכם מספיק דברים על הראש והדבר האחרון שאתם זקוקים לו הוא להתעסק עם מובילים שעושים בעיות. איך תבטיחו שלא תפלו בפח? הקפדה על 5 כללים בסיסיים ופשוטים יכולים לעשות לכם את ההבדל ולהבטיח שתעברו דירה בשלום.

מישהו בקרבת מקום

תחשבו שהייתם צריכים לנסוע למקום מרוחק. מדובר בהוצאות לא מבוטלות של זמן וכסף. עכשיו תחשבו שאתם בעלי חברת הובלות שצריכה לגמוע מרחקים ארוכים. הבעיה הופכת להרבה יותר מורכבת משום שככל שהנסיעה מתארכת, כך יש צורך ביותר דלק עבור המשאית, צריך לשלם שכר לעובדים גם על הזמן שהם בנסיעה ובנוסף צריך לבזבז זמן בנסיעה חזרה כדי להמשיך את ההובלות שעל סדר היום.

לעומת זאת, בואו וניקח מקרה אחר שבו חברת ההובלות נמצאת בעיר שלכם. העלויות שמצטמצמות כאן משמעותיות במיוחד מאחר שבעוד שבזמן שהחברה הראשונה עדיין עסוקה בנסיעות ממקום למקום, החברה השנייה והקרובה כבר בדרך ללקוח הבא וזה מבלי להיכנס לעלויות הדלק הזולות יותר.

לצורך ההדגמה, נניח שאתם גרים בגוש דן, התמקדות בשירותי הובלות במרכז תחסוך לכם עשרות אחוזים, ובכסף – כמה מאות שקלים ויותר.

מובילים עם המלצות

אם בעבר היה קשה למצוא חוות דעת אוטנטיות, היום אתם יכולים לעשות זאת בקלות. מספיק לגלוש בעמודי העסק של גוגל או ברשתות החברתיות על מנת למצוא חוות דעת של לקוחות רבים.

יחד עם זאת צריך לשים לב ולא ליפול אחר המלצות מזויפות. הדרך הטובה היא פשוט לחפש המלצות במספר אתרים ואפילו לבקש מהמוביל מספר ממליצים שתוכלו להתקשר אליהם. היעדר המלצות יכול להעיד שמדובר בחברה חדשה או כזאת שמנסה להראות חדשה משום שהיא כבר "שרפה" את השם הקודם שלה ועל כן יש לנקוט במשנה זהירות.

רק חברות הובלה עם ביטוח

רוצים לדעת עם מישהו מקצוען בהובלות? בדקו אם יש לו ביטוח מתאים של מובילים בנוסף לביטוח הרכב המצוי.

סעיף זה יעיד על כך שמדובר בחברה ממוסדת ורצינית שלוקחת את כל הפרטים בחשבון ואפילו מוכנה להוציא על כך כסף. בסופו של דבר אם אתם מחפשים שקט נפשי בהובלת הדירה שלכם, הביטוח הוא ללא ספק סעיף הכרחי.

סריקה של הדירות והבניין

כמה נוח לקבל הצעות מחיר בטלפון ולסיים את השיחה במשפט "נתראה אחי". אז זהו – כשמדובר בהובלות דירה, זהו אולי הצעד הכי מסוכן שאתם יכולים לעשות.

אתם יודעים עם מי דברתם? כמה הוא אמין? ואולי בכלל אתם מטעים אותו מבלי להתכוון מאחר שלכם ההובלה נראית פשוטה אבל לא חשבתם על הספה שלא עוברת בחדר המדרגות.

צריך לזכור שזהו המקום שדור למרבית הבעיות בין חברות הובלה לבין לקוחות ולכן צריך לבצע אותו באופן שונה לחלוטין. קבעו פגישה עם המובילים לצורך קבלת הצעת מחיר. התרשמו מהם וסרקו יחד את תכולת הדירה וכן את חדר המדרגות, המעלית ואפילו החניה. רק שתדעו שהכל סגור וברור, אפשר יהיה להמשיך לצעד הבא.

חתימה על הסכם

כדי להטיח שלא יהיו שינויים לא רצויים והפתעות מהסוג שאף אחד לא אוהב, כתבו הסכם שמתייחס לכל מה שנקבע, לרבות השעה, התאריך, הכתובות ואת כל מה שצריך להוביל. בסיום בקשו מהמובילים לחתום עליו (כולל חותמת חברה).

כשיש חוזה חתום, לחברת ההובלה יהיה קשה להתנער ממה שהובטח לכם. באותה מידה, אתם תקנו לה הרבה שקט נפשי בידיעה שההתחייבות וההסכמה הדדיים.

עסקים ומאמרים:
Stratomedia סטרטומדיה סטרטומדיה