בעלי מקצוע » מאמרים » מאמרים על פרקטים » פרקטים

פרקטים

18/12/13 16:30

פרקטים יש להם הגדרות שונות ,יש כאלו שידירו אותם כחיפוי רצפה העשוי מעץ או מעץ סינטטי, ויש כאלו שיגדירו אותם כריצוף מעץ אמיתי או מחומרי עץ סינטטיים.

הפרקטים בעלי המראה החמים והטבעי הגיעו אלינו מאירופה שסבלה ממזג אוויר קר , ואילו כאן בישראל בעלת מזג האוויר החם הם התקבלו בזרועות פתוחות והפכו למוצר מבוקש ונפוץ, והיום בישראל פרקטים הפכו למוצר חליפי במקום הבלטות שלא הצליחו ליצור בידוד איכותי, ולא היה להן מראה חם, ולכן אצל ישראלים רבים ניתן למצוא היום פרקטים מסוג כלשהו.

לפרקטים יש יתרונות רבים שבגללם הישראלים מעדיפים להשתמש בהם במקום האריחים.

  • עלותם של הפרקטים זולה בהרבה מעלות האריחים.

  • עמידותם של הפרקטים בפני מזג האוויר היא גבוהה ולכן רבים מתייחסים אליהם כאל מוצר לטווח הארוך.

  • פרקטים שעשויים מעץ אמיתי ולא מעץ סינטטי הם פרקטים שניתן לחדש אותם כל פעם ויהפוך אותם למוצר חדש , וכך להאריך את מחזור החיים שלהם.

  • פרקטים הם רצפה המאפשרת בידוד תרמי איכותי , היא קלה ונוחה לתחזוקה וההתקנה שלה אינה נמשכת ימים רבים אלא שעות ספורות בלבד.

 

בגלל כל היתרונות הללו הפכו הפרקטים למוצר פופולארי בישראל ותעשיית הפרקטים היא תעשייה פורחת בישראל.

 

ניתן לחלק את הפרקטים ל-3 סוגים עיקרים שהם:

פרקטים למינציה: פרקט סינטטי שיש לו מראה הדומה לץ טבעי , יתרונו של הפרקט הוא עמידותו הגבוהה ומחירו הנמוך יחסית,, וכן תחזוקתו הקלה. פרקט למינציה נהוג להתקין אותו במקומות בהם יש קהל רב או בהם יש סיכוי לבלאי גבוה של הפרקט כמו למשל חדרי קבלת קהל, מטבחים, אמבטיות וכד'.

פרקטים שכבתיים: יש שני סוגים של פרקטים שכבתיים יש פרקט דו שכבתי ויש פרקט תלת שכבתי, אלו פקטים העשויים שכבת עץ טבעי ומתחתיו מספר שכבות עץ , פרקטים אלו מגיעים ללקוח בצורה של פסים או משטחים ברוחבים שונים שמותקנים על הקרקע בשיטת התקנה הנקראת התקנה צפה או התקנה בשיטת התקנה שהיא הדבקה ישירה. יתרונו של הפרקט השכבתי הוא העובדה שהוא עשוי מעץ מלא וחסרונו הוא העובדה שהוא עשוי להישרט ולהיפגע בקלות.

פרקט עץ מלא גושני- פרקט עץ גושני זהו פרקט שכולו עשוי מיחידת פרקט אחת , פרקט עץ מלא נחשב לפרקט היוקרתי ביותר, אך הוא גם היקר ביותר . פרקט עץ גושני היות והוא עשוי מעץ מלא הוא ניתן לשיוף וכך ניתן לחדש אותו כל פרק זמן ולהאריך את חייו, חשוב לדעת שהיות וזהו פרקט העשוי מעץ טבעי המראה שלו עלול להשתנות במשך השנים בעקבות השפעות של מזג האוויר כמו רוח, קרני השמש וגשם. 

 

עסקים ומאמרים:
Stratomedia סטרטומדיה סטרטומדיה