בעלי מקצוע » מאמרים » מאמרים על הובלות » שירותי הובלה

שירותי הובלה

16/02/14 16:32

מתי אנו צריכים שירותי הובלה

ישנם אינספור מקרים שבהם הצרכנים זקוקים לשירותי הובלה, לעתים זה כאשר אנו יוצאים לעבוד בחו"ל או ללמוד בחו"ל וצריכים להעביר את כל התכולה שלנו לחו"ל, ולעתים זה כאשר אנו עוברים דירה או עוברים למשרד חדש. מקרים אחרים שבהם אנו נזמין שירותי מובילים הם מקרים שבהם המפעל מתמזג עם מפעל אחר או עובר למקום אחר, או כאשר יש צורך להוביל מוצרי מזון קפואים שונים במחסני קירור.

גם מפעלים המייצרים חומרים מסוכנים כמו דשנים, או גז כלור, או גז אמוניה או חומצות שונות, זקוקים לשירות מיוחד הנקרא הובלת של חומרים מסוכנים.

 

שירותים נלווים לשירותי אלו

 

שירותי הובלה לא מסתיימים בהובלת המוצרים השונים, אלא נלווים אליהם גם שירותים משלימים שונים. להלן סקירה של השירותים המשלימים שניתן למצוא אצל חברות ההובלה המקצועיות והרציניות הקיימות בשוק.


אחסון תכולה – חברות הובלה רבות מעניקות ללקוחותיהן שירותי אחסון מסוגים שונים, יש חברות המציעות שירותי אחסון של תכולת דירה עד אשר הדירה החדשה תהיה מוכנה, ויש חברות המציעות ללקוחותיהן שירותי אחסון לתכולה של מפעלים שעדיין לא השלימו את תהליך המעבר למפעל החדש, וכד'.


שירותי אריזה - עוד שירות שמעניקות לנו חברות ההובלה הוא שירותי האריזה, יש סוגים שונים של שירותי אריזה ברמות שונות, יש חברות הובלה המציעות שירותי אריזה מא ועד ת. ויש חברות הובלה המציעות שירותי אריזה אשר אינם כוללים מתן ארגזי אריזה אלא רק ביצוע תהליך אריזה פיזי והכנסת התכולה לארגזים. ויש חברות שמספקים שירותי אריזה מלאים הכוללים מיון התכולה, ופירוק התכולה במקום המתאים לה.

 

מי מפקח על ענף ההובלות

 

ענף ההובלות הוא ענף מגוון הכולל בתוכו סוגים שונים של מובילים וסוגי הובלה שונים, ולכן יש מספר גורמים שמפקחים על ענף הובלה. על ענף ההובלה היבשתית מפקח אגף מטענים ומל"ח שבמינהל ביבשה שבמשרד התחבורה, על ההובלה האווירית מפקחת רשות התעופה האזרחית, ועל ההובלה הימית לישראל מפקחת רשות הנמלים והספנות. בנוסף לכך חשוב לציין כי לתהליך של הובלה ימית והובלה אווירית מישראל ואל ישראל שותפים גורמים נוספים כמו רשות המכס, משרד התמ"ת ועוד. 

עסקים ומאמרים:
Stratomedia סטרטומדיה סטרטומדיה