שירותי שאיבות ביוב

31/08/16 11:33

מתי צריך להזמין שירותי שאיבות ביוב?

מה אנו יודעים באמת על שאיבות ביוב? מדוע אנו צריכים לשאוב את הביוב? האם צריך לחכות עד אשר הביוב ייסתם ולא יהיה אפשרי למים לעבור בצינורות הניקוז ? או שאפשר להזמין את שירותי שאיבות הביוב לפני שמערכת הצינורות סתומה.

יש להזמין אחת למספר שנים שירותי צילום צנרת ביוב אשר משקף את מצב הצנרת והדחיפות בה צריך לנקוט. ניתן לבצע הזמנה של שירותי שאיבת ביוב בטרם הם נסתמים חוסך זמן וכסף למזמין השירות, עבודה קשה נחסכת מפני שהשומן או הרקב בצינורות עדיין לא הצטבר לכמות כזאת המכבידה על זרימת מים תקינה. שאיבות ביוב התפתחו בצורה משמעותית בעשרות השנים האחרונות ואינסטלאטורים או בעלי מקצוע המספקים שירותי ביוב נהנים מהתפתחויות טכנולוגיות המקלות על עבודתם ומשפרות אותה בצורה משמעותית.

אילו כלים נמצאים כיום בשימוש נותני שירות שאיבות ביוב?

הכלי הראשון והעיקרי בו עושים שימוש הוא הביוביתמשאית אשר עליה מורכב מיכל קיבול לשאיבת מי הקולחים, באמצעות צינורות גומי בעלי קוטר בגדלים שונים אותו מחברים לצינורות הביוב ובאמצעות מנוע חזק הפועל בעוצמה ומפעיל וואקום ושואב את חלקי השומן, דלקים, בורות ספיגה, בורות ניקוז, שאיבות של מים מחניונים, שאיבה של פרי מעליות, שאיבת מרזבים ועוד...

בתוך הביובית קיימת יחידה נוספת המנקה את פנים קווי הניקוז אליה הם מתחברים באמצעות לחץ מים גדול של אטמו ספירה, כמו כן מנקה לחץ המים את השומן המצוי בדפנות הצינור ומנקה ביסודיות את הביוב ,מאפשר פתיחת סתימות, ניקוי קווי צנרת ניקוז ועוד...

מי מורשה להשתמש בשירותי שאיבת ביוב?

אנשי המקצוע של שאיבת ביוב כמו מצריך שימוש בכלים מקצועיים אשר השימוש בהם מסוכן הן למשתמש והן לסביבה כגון:

1. משאית הביובית, יכולה להגיע לגודל של מעל ארבע טון המצריך רישיון נהיגה מיוחד.

2. בנוסף צריך רישיון מהמשרד לאיכות הסביבה המאשר לבעל המקצוע לרוקן את תכולת הביובית כלומר מי הקולחים למצבור מיוחד המוקצה על ידי המשרד לאיכות הסביבה.

3. בנוסף בהרבה מקרים מצויד האדם בביובית ברישיון שרברב או בשמו הנפוץ אינסטלאטור אשר מתוקף עבודתו נתקל בקווי מים ראשיים, העוברים ברחובות ראשיים ובערים גדולות ומחייבים ידע מקצועי שבהיעדרו עלול להיגרם נזק לכל תשתית הביוב בה נעשית שאיבה או לחלופין המקום בו יש את הסתימה

4. יש שרברבים המחזיקים בתעודת מנהל אינסטלציה, רשתות מים ורשתות ביוב, תעודה המוענקת על ידי המועצה להשכלה גבוהה ובתיאום עם המכון לתקנים ישראלים בתיאום עם משרד העבודה.

כמה מילים לסיכום

לסיכום ניתן לומר שמלאכת שאיבות הביוב צברה תאוצה וקידום הן במישור הטכנולוגי (ביובית, כלי צילום צנרת ועוד) והן במישור המדיני בו מוענקים רישיונות וקורסים מקצועיים למבקשים לעסוק במקצוע של שאיבות ביוב.

 

עסקים ומאמרים:
Stratomedia סטרטומדיה סטרטומדיה