בעלי מקצוע » מאמרים » מאמרים על נופש » תיירות ונופש

תיירות ונופש

18/12/13 16:23

תיירות ונופש אלו שני מושגים קטנים שמסתירים מאחוריהם עולם שלם, מלא באפשרויות שונות. היום בעידן שבו תיירות ונופש הם שני מוצרי צריכה של האדם המערבי החי בתרבות השפע, ניתן למצוא צורות שונות של תיירות וצורות שונות של נופש , וקהלים שונים של תיירות ונופש.

היום כל אדם יכול למצוא לעצמו את סגנון התיירות המתאים לו ולתקציבו , יש מי שירצה תיירות שהיא תיירות דתית שנובעת ממניעים דתיים, ויש מי שירצה תיירות אקסטרים המלאה בחוויות אקסטרים.

היום גם כל אדם יכול לבחור כיצד הוא מעוניין לנפוש האם זה יהיה במחנה קאמפינג או במלון 5 כוכבים מפואר או אולי בצימר.

 

תיירות ונופש –סוגים שונים.

  • תיירות עצמאית - תיירות ונופש באופן עצמאי משמעותם תיירות ונופש שבהם האדם לוקח על עצמו את האחריות לתכנון הטיול או הנופש, ולביצועו, האדם אינו נעזר בחברת תיירות כלשהי שמארגנת עבורו את הנופש אלא הוא מחליט היכן ישן, איפה יבקר בכל יום וכד', תיירות ונופש באופן עצמאי מאפשרים לתייר להתערות טוב ביותר בחברה המקומית ולהכיר טוב יותר את מאפייניה.

  • תיירות מאורגנת- תיירות שאותם מארגנת חברת תיירות שמתמחה בכל מה שקשור לתכנון והפקה של טיולים מאורגנים. תיירות כזו משחררת את התייר מאחריות כלשהי והוא יכול להיות נטול דאגות ועליו רק להגיע לשדה"ת ומשם הכל יתבצע בהתאם לתכנון והארגון של חברת התיירות.

  • תיירות דתית- תיירות דתית היא תיירות שמונעת מסיבות דתיות, תיירות דתית יכולה להתקיים במקומות שיש להם משמעות דתית כלשהי כגון: ליווי בר מצווה בכותל, כך למשל תיירים נוצרים יגיעו לנופש בישראל שיש לה חשיבות רבה בהיסטוריה הנוצרית והדת הנוצרית , החל מהכנרת שבה טבל ישו וכלה בעיר נצרת שבה נולד ישו, או בבית לחם.

  • תיירות ונופש למרפא – יש כאלו שיוצאים לנופש באתרי מרפא שיש להם סגולות רפואיות כלשהן שיכולת להועיל לתייר ולסייע לבריאותו , כך למשל ים המלח הידוע על סגולותיו הבריאותיות או המעיינות החמים הנמצאים בגרמניה או באוסטריה והידועים בסגולותיהם הרפואיים.

 

אלו הם רק כמה סוגים של תיירות ונופש שניתן למצוא היום בשוק התיירות המשגשג, חשוב לציין שתיירות ונופש פתחו מסביבם לא מעט ענפי כלכלה כמו מלונאות, צימרים, חברות הסעות, מסעדות ,אטרקציות ועוד

עסקים ומאמרים:
Stratomedia סטרטומדיה סטרטומדיה