בעלי מקצוע » מאמרים » מאמרים על חברות ביטוח » חברות ביטוח

חברות ביטוח

18/12/13 16:17

בישראל יש לא מעט חברות ביטוח, חלקן חברות ביטוח מסורתיות וחלקן חברות ביטוח ישירות. שוק חברות הביטוח עובר כל הזמן שנויים ותהפוכות ונמצא תחת פיקוחו של המפקח על ענף הביטוח במשרד האוצר.

חברות הביטוח נבדלות זו מזו בתחומים רבים, ביניהם: התעריפים שהם מציעים ללקוחות השונים, תחומי ההתמחות של חברות מסוימות, העמלות שהן משלמות לסוכני הביטוח, צורת ורמת השירות ללקוח, האם מדובר בחברת ביטוח ישיר הפועלת באמצעות האינטרנט ללא סוכנים או בחברת ביטוח מסורתית הכוללת סוכני ביטוח.

 

חברות הביטוח בכל העולם חייבות להיות גוף פיננסי ויציב שדואג לרווחיות שלו, משום שהן מספקות ללקוחותיהם כיסוי ביטוחי למצבים שונים כמו גניבת רכוש, שריפות, תאונות, ביטוח הובלות,  נזקי גוף ועוד ועוד.

חברות ביטוח מטרתן להיות גוף רווחי לכן עלות הביטוחים תהיה תמיד יקרה.

 

חברות ביטוח דואגות תמיד להעניק לעצמן כיסוי כספי שיממן את התשלום עבור הכיסוי הביטוחי שהן מעניקות לאלפי הלקוחות שלהן, ככל שהכיסוי הביטוחי יהיה רחב יותר כך הכיסוי הכספי שישלם הלקוח יהיה גבוה יותר, כך למשל אדם בן 70 שירצה ביטוח בריאות יצטרך לשלם תשלום גבוה משום שהסיכוי שלו לסבול מבעיה בריאותית כלשהי יהיה גבוה, וצעיר בעל אופנוע שירצה לבטח את האופנוע יצטרך לשלם ביטוח שעלותו גבוהה מאוד משום שהסטטיסטיקה קובעת שאופנועים מעורבים בתאונות רבות.

אם וכאשר נגרמים נזקי גוף או נזקי רכוש כלשהם אזי חברת הביטוח צריכה לפצות את האדם בהתאם לסכומים שנקבעו בפוליסת הביטוח.

 

יש היום בשוק שני סוגים של חברות ביטוח

 

חברות ביטוח מסורתיות – אלו חברות ביטוח מהזן הישן המפעילות סוכני ביטוח מטעמן אשר מתווכים בין חברת הביטוח לבין הלקוח, היתרון של חברות ביטוח מסורתיות הוא העובדה שהלקוח פוגש סוכן ביטוח אנושי ומנהל איתו דין ודברים בנוגע לאופציות הביטוח השונות.

 

חברות ביטוח ישירות – אלו חברות ביטוח מן הדור החדש הפועלות באמצעות האינטרנט ומאפשרות ללקוח לרכוש ביטוחים באמצעות האינטרנט, חברות ביטוח אלו לא משתמשות בסוכני הביטוח כמתווכים ובכך הן חוסכות כסף רב על עמלות שהן אינן צריכות לשלם לסוכני הביטוח. חברות ביטוח ישיר יש להן נציגי שירות והמבוטח מבקל מהן את כל השירות שהיה מקבל מסוכן הביטוח.


עסקים ומאמרים:
Stratomedia סטרטומדיה סטרטומדיה