בעלי מקצוע » מאמרים » מאמרים על טכנאי מחשבים » טכנאי מחשבים

טכנאי מחשבים

18/12/13 16:12

פעם כאשר בביתנו היו מעט מאוד מכשירים חשמליים היינו זקוקים למעט מאוד טכנאים, אולם היום כאשר הבית שלנו הוא זירה טכנולוגית מלאה במכשירים טכנולוגיים משוכללים יהיה לנו קשה לשרוד אם לא נעזר בטכנאים מסוגים שונים. לעתים זה יהיה טכנאי שיתקן לנו את מכשיר אייפון ולעתים זה יהיה טכנאי מחשבים שיתקן את המחשב שבחדר הילדים או שבחדר העבודה שבבית שלנו.

טכנאי מחשבים הוא מקצוע מבוקש ונדרש בעידן שבו המחשב הוא מוצר צריכה נפוץ בכל בית בעולם המערבי, יש מי שיזדקק לטכנאי מחשבים כדי שיתקין עבורו את המחשב החדש שקנה , ויש מי שיזדקק לטכנאי מחשבים כדי לתקן תקלה כלשהי שהתגלתה במחשב.

יש היום היצע עצום של טכנאי מחשבים, יש כאלו שעובדים כשכירים של מעבדות מחשבים, חנויות מחשבים ויש כאלו שעובדים כעצמאים, יש טכנאי מחשבים לא מקצועיים שעובדים מן הצד ויש טכנאי מחשבים מוסמכים שלמדו את המקצוע המכללה כלשהי וממשיכים להתעדכן כל הזמן בשנויים שמתרחשים בעולם המחשבים.

כאמור יש שפע של תקלות ובעיות במחשב שאיתם אמור להתמודד טכנאי מחשב מיומן ומוסמך, ניתן לחלק את התקלות במחשב לשני סוגים עיקריים שהם: תקלות חומרה במחשב ותקלות תוכנה במחשב. תקלות תוכנה הן תקלות הקשורות לוירוסים שונים שפרצו במחשב שלנו, או התקנה של תוכנת אנטי וירוס, או מקרים שבהם אנו צריכים לפרמט את הדיסק הקשיח או לבצע גיבוי כלשהו או שחזור של המידע למקרה שיתרחש אסון והמחשב יקרוס וכל המידע ייעלם. תקלות חומרה הן תקלות הקשורות לחומרה שבמחשב והן יכולות להיות שונות ומגוונות החל מתקלה בספק הכוח של המחשב, או החלפת כרטיס זיכרון,וכלה בניקוי מאוורר של המחשב או החלפת דיסק קשיח.

אנו כמובן נאחל לכם שהמחשב שלכם יהיה תקין ושלא תזדקקו לשירותיו של טכנאי המחשבים, אבל אם וכאשר אתם תזדקקו לטכנאי מחשבים בירושלים מסיבה כלשהי, זכרו לברר מיהו אותו טכנאי מחשב שאתם מזמינים, האם יש לכם המלצות עליו, האם יש לו תעודות ומסמכים המאשרים שאכן זהו טכנאי מחשבים מוסמך, והאם המחירים שהוא דורש מכם הם מחירים סבירים או שמא מדובר במחירים מופקעים.

עסקים ומאמרים:
Stratomedia סטרטומדיה סטרטומדיה