מה זה ביטוח לעסקים?

6/12/20 13:40

ביטוח לעסקים מגן מפני הפסדים עקב אירועים שעלולים להתרחש במהלך הפעילות העסקית השגרתית. קיימים סוגים רבים של ביטוחים לעסקים, כולל כיסוי לנזקי רכוש, אחריות משפטית וסיכונים שקשורים לעובדים.

חברות מעריכות את צרכי הביטוח שלהן על סמך סיכונים פוטנציאליים, שיכולים להשתנות בהתאם לסוג הסביבה בה החברה פועלת.

חשוב להבין מה ביטוח לעסקים כולל

חשוב במיוחס שבעלי עסקים ישקלו ויבחנו היטב את הצרכים שלהם מפוליסת ביטוח לעסקים מכיוון שהם עשויים להיות חשופים לסיכונים אישיים בעלויות כספות גבוהות יותר במקרה של הפסד.

אם בעל עסק אינו מרגיש שיש לו את היכולת להעריך ביעילות את הסיכון העסקי ואת הצורך בכיסוי, עליו להתייעץ עם סוכן ביטוח מיומן, מנוסה ומורשה.

סוגי ביטוחים עסקיים

מספר סוגים של פוליסות ביטוח לעסקים, שעשויות להתאים לבעלי עסקים, כוללות:

ביטוח נכס

ביטוח רכוש מכסה ציוד, שילוט, מלאי וריהוט במקרה של שריפה, סערה וגניבה. אבל הוא אינו מכסה אירועים להשמדה המונית כמו שיטפונות ורעידות אדמה. אם האזור שלכם נמצא בסיכון לסיכונים אלה, תזדקקו לפוליסה נפרדת של ביטוח לעסקים.

יוצא מן הכלל נוסף הוא רכוש אישי בערך גבוה ויקר, שלרוב מכוסה ברכישת תוספת לפוליסה. אם יש תביעה, פוליסת ביטוח הרכוש תשכיב למבוטח את שווי הנזק בפועל או את עלות ההחלפה על מנת לפתור את הבעיה.

עסקים ביתיים

פוליסות ביטוחי דירות אינן מכסות עסקים ביתיים כמו ביטוח לעסקים. אם אתם מפעילים עסק ביתי, חשוב שתוודאו שיש לכם כיסוי נוסף לציוד ולמלאי.

ביטוח אחריות המוצר

אם העסק מייצר מוצרים למכירה, ביטוח אחריות למוצר חשוב מאוד. כל עסק יכול למצוא את עצמו נתבע עקב נזקים שנגרמים על ידי המוצרים שלו. ביטוח אחריות למוצרים מגן על עסקים במקרים כאלה.

ביטוח רכב

כל כלי רכב שמשמש לעסקים צריך להיות מבוטח במלואו במסגרת ביטוח לעסקים. חשוב שבעלי עסקים יהיו מבוטחים גם מפני פגיעות צד ג', גם אם יש להם ביטוח רכב מקיף שמכסה את הרכב בתאונה.

אם עובדים משתמשים במכוניות משלהם לעסקים, הביטוח האישי שלהם יכסה אותם במקרה של תאונה. היוצא מן הכלל העיקרי הוא אם אדם מספק סחורה או שירותים בתשלום, כולל אנשי משלוחים.

ביטוח הפרעה לעסקים

פוליסת הפרעה לעסקים היא סוג של ביטוח לעסקים, והיא חלה במיוחד על חברות שדורשות מיקום פיזי על מנת לעשות עסקים, כמו חנויות קמעונאיות. ביטוח הפרעה לעסקים מפצה עסקים על אובדן הכנסות במהלך אירועים שגורמים לשיבוש במהלך העסקים הרגיל.

בשורה התחתונה, חשוב להיות ערוכים לסיכונים

תאונות מתרחשות, בין אם אתם מוכנים אליהן ובין אם לא. אחת השיטות להגן על עסקים מפני הבלתי הנמנע היא באמצעות רכישת ביטוח לעסקים. קיימים סוגים שונים של ביטוחים לעסקים, והבחירה בפוליסה הנכונה תהיה בהתאם למטרות ההגנה הנדרשות, למשל אחריות, רכוש או מכוניות.

הבחירה הטובה ביותר של הביטוח המתאים לעסק שלכם היא להבין את האפשרויות השונות, להתייעץ עם יועץ ביטוח ולהשוות תנאים שונים של פוליסות באתרי השוואות מחירי ביטוחים.

 

 

עסקים ומאמרים:
Stratomedia סטרטומדיה סטרטומדיה