בעלי מקצוע » מאמרים » מאמרים על נדל"ן » נדל"ן

נדל"ן

18/12/13 16:08

המושג נדל"ן מסתיר מאחוריו עולם שלם של מונחים החל ממונח שגור ונפוץ כמו משכנתא או טאבו וכלה במונחים בלתי מוכרים כמו היוון או דמי מפתח. עולם הנדל"ן יש לו אספקטים שונים והיבטים שונים, יש עו"ד המתמחים בדיני מקרקעין הקשורים לנדל"ן, יש מי שמתמחה בביצוע יזמות נדל"ן או השקעות נדל"ן ויש רו"ח או יועצי מס המתמחים בצד הפיננסי של עולם הנדל"ן, מיסוי נדל"ן ועוד.

נדל"ן הוא בעצם כל נכס שלא ניתן לנייד אותו, נדל"ן יכול להיות פרטי או עסקי, הבית שלנו הוא נכס דלא ניידי, וגם בניין המשרדים או מפעל התעשייה הנמצאים באזור התעשייה בעיר הם נדל"ן. נכס נדל"ן הוא לא רק מקום לגור בו אלא הוא נכס שיכול להניב רווחים או לגרום להפסדים כבדים בעתיד, לכן כל מי שעומד לעשות בחייו צעד כלשהו שקשור לתחום הנדל"ן רצוי שיתייעץ עם מומחים בתחום הנדל"ן ויעשה שיעורי בית וילמד קצת על המושג נדל"ן.

מקצועות ותחומי התמחות הקשורים לעולם הנדל"ן

השקעות נדל"ן - השקעות נדל"ן הן תופעה נפוצה אצל אנשים בעלי ממון שמעוניינים להשקיע את כספם בנכס שנחשב לנכס יציב שאין בו תנודות גבוהות ושיכול לספק הכנסה פסיבית קבועה. היום בישראל יש שכבה לא קטנה של אנשים בעלי ממון אשר משקיעים את כספם ברכישת נכסי נדל"ן בישראל או ברחבי העולם כולו. הרווח הכספי שניתן לקבל מהשקעה בנדל"ן יכול להגיע מהשכרה של הנכס או ממכירתו במחיר גבוה יותר ממחיר הקנייה.

ניהול נדל"ן - ניהול נדל"ן הוא תחום עיסוק שהתפתח בעקבות השנויים שחלו בעולם הנדל"ן, ובעקבות הפיכת הנכס הנדל"ן לא רק למקום מגורים אלא לנכס מניב שיכול להיות מקור הכנסה נוסף. כאשר יש סקטור שלם של אנשים המשקיעים במספר רב של נכסי נדל"ן נוצר צורך אמיתי באנשים שמתמחים בניהול שוטף של נכסי הנדל"ן הללו. ניהול שוטף של נכסי נדל"ן כולל בתוכו תחומים כמו אחזקה שוטפת של נכסי הנדל"ן, השכרה של הנכסים, גביית תשלומים, ועוד.

תיווך נדל"ן - תיווך נדל"ן הוא מקצוע שעוסק בתיווך בין אנשים המעוניינים לרכוש או לשכור נכס נדל"ן לבין אנשים המעוניינים למכור או להשכיר נכס נדל"ן. לא כל אחד יכול לעסוק בתחום של תיווך נדל"ן רק אנשים שסיימו קורס של תיווך נדל"ן ועברו את הבחינה של משרד המשפטים המסמיכה מתווכים יוכלו לקבל רישיון לעסוק כמתווכי מקרקעין. ענף תיווך הנדל"ן הוא ענף דינאמי הכולל בתוכו תתי התמחויות שונות יש מי שמתמחה בתיווך נדל"ן חקלאי ויש מי שמתמחה בתיווך נדל"ן עסקי או תיווך נדל"ן פרטי. 

עסקים ומאמרים:
Stratomedia סטרטומדיה סטרטומדיה