בעלי מקצוע » מאמרים » מאמרים על רפואה משלימה » רפואה משלימה

רפואה משלימה

18/12/13 16:17

המושג רפואה משלימה כוללת בתוכה מספר רב של סוגים שונים של טיפולים אלטרנטיביים שונים שנועדו להיות משלימים לטיפולים הרפואיים הקונבנציונאליים.

רפואה משלימה הפכה בשנים האחרונות לטרנד שרבים רוצים לנסות אותו ולהיות חלק ממנו,עם הזמן התפתחו גם שמות שונים לרפואה המשלימה יש מי שיקרא לה רפואה אלטרנטיבית או רפואה טבעית ויש מי שיקרא לה רפואה הוליסטית או רפואה מונעת.

הפופולאריות של הרפואה המשלימה הביאה לכך שהיום גם קופות החולים מציעות שירותי רפואה משלימה למבוטחים שלהם, וניתן למצוא היום מאות מרפאות של רפואה משלימה מסוגים שונים.

ובנוסף לכך יש היום לא מעט מכללות המלמדות את התחומים השונים של הרפואה המשלימה.

 

אנשים שסובלים מכאבי גב מנסים טיפול אלטרנטיבי כלשהו ולא רק טיפולים רפואיים קונבנציונאליים, ואנשים שסובלים מכאבי בטן מנסים גם הם לטפל בכאבים לא רק באמצעות תרופות שיקבלו מהרופא הקונבנציונאלי אלא גם מהטיפולים והתרופות שיקבלו מהמטפל האלטרנטיבי שיבחרו לגשת אליו

 

ההבדל המהותי בין רפואה משלימה לרפואה קונבנציונאלית הוא בעובדה שהרפואה המשלימה מטפלת באדם החולה ובוחנת אותו בכל ההיבטים האפשריים ורק אח"כ היא תיתן לו טיפול מתאים, ואילו הרפואה הקונבנציונאלית מטפלת במחלה בלבד ולא מתייחסת לשאלה מיהו האדם החולה.

הרפואה המשלימה גורסת כי האדם הוא פאזל המשלב בתוכו גוף ונפש והפזל הזה יוצר אצל כל אדם מצב בריאותי אחר, משום שהתסמינים הפיזיים מושפעים מהתסמינים הנפשיים ולהפך.

 

הרפואה הקונבנציונאלית אינה מתייחסת כלל לאדם החולה אלא רק למחלה, היא מציגה לכל מחלה את הטיפול הרפואי המתאים לה, ואינה מתייחסת לאדם כמכלול של חלקים שיכול להיות שחלק אחד חולה בגלל שהוא מושפע מחלק אחר.

 

ניתן לחלק את הרפואה המשלימה לכמה תחומים בינהם:

טיפולי מגע: שיאצו, רפלקסולוגיה וכד',

טיפולים בתחום האנרגטי והמנטלי: ריקי , דמיון מודרך ועוד.

תורת הרפואה הסינית

נטורופתיה:

הומיאופתיה

 

חשוב לציין שהרפואה המשלימה אינה מתיימרת להחליף את הרפואה הקונבנציונאלית אלא היא באה לסייע לרפואה הקונבנציונאלית , לכן מי שחולה במחלה כלשהי או סובל מבעיה רפואית כלשהי, רצוי שישתמש בשתי השיטות הרפואיות הללו בצוותא וכך ישיג את הטיפול הרפואי הטוב ביותר.

עסקים ומאמרים:
Stratomedia סטרטומדיה סטרטומדיה