שירותי סליקה

29/07/20 15:08

כל מה שאתם חייבים לדעת על שירותי סליקה

בימים אלו, בהם תרבות הצריכה נמצאת בשיאה, לקוחות בכל הענפים מעדיפים לבצע את התשלומים השונים בהתאם לנוחות האישית שלהם; מזומן, אשראי, צ'ק, גבייה במעמד הלקוח או שלא במעמד הלקוח, סליקה אינטרנטית ועוד. כך, שירותי סליקה הם חובה עבור כל בית עסק שמעוניין לאפשר ללקוחות שלו את חופש הבחירה, לגרום להם להרגיש בנוח לבצע את הרכישה בהתאם לנוחות הפרטית שלהם וכך בעצם להגדיל את קהל הלקוחות.

שירותי סליקה – איך זה עובד?

שירותי סליקה ניתנים לחברות ועסקים כאשר בתהליך הסליקה עצמו לוקחות חלק חברות האשראי, שירותי הבנק האוטומטיים וחברת הסליקה עצמה; חברת האשראי מאפשרת ומאשרת לעסק לבצע פעולות באשראי, חברת הסליקה מניחה את התשתיות (אפליקציה, מסוף, תוכנה וכו'), ושירותי הבנק האוטומטיים מקשרים בין העסק וחברות האשראי.

בפועל, התהליך מתבצע במספר שלבים שדי חוזרים על עצמם בכל פעם מחדש:

  • הלקוח מבצע עסקת אשראי באמצעות הכרטיס, מול בית העסק ממנו בחר לצרוך מוצר או השירות.

  • העסקה מתבצעת בעזרת תוכנת סליקה שמעבירה את הנתונים (בצורה מאובטחת כמובן) לחברת שירותי הבנק האוטומטיים.

  • החברה בודקת את הנתונים של העסקה שהתבצעה אל מול מאגר כרטיסי האשראי, ומחליטה האם לאשר את העסקה, להפנות אותה לבדיקה נוספת בחברת האשראי של הלקוח או לא לאשר את העסקה כלל מסיבות שונות.

  • בהתאם לקביעת שב"א, בעל העסק יקבל ביטול או אישור של העסקה שהתקיימה.

  • בכל סוף יום, כל עסקאות האשראי שבוצעו בעסק יעברו באמצעות חברת הסליקה אל שירותי הבנק האוטומטיים, שתפקיד את פקודות זיכוי החשבון של העסק לחברת האשראי שבה מפעיל בעל העסק חשבון, וכן מעבירה פקודות חיוב.

  • בסוף כל חודש, חשבון הבנק של הלקוח יחויב בסך הכל העסקאות שביצע במהלך החודש, וחשבונות בתי העסק מזוכות על ידי חברות האשראי השונות.

מלבד האפשרות של שירותי סליקה רגילים, ישנה אופציה לשלב שירותים אינטרנטיים. כלומר, במידה והעסק מפעיל חנות אונליין, הגולשים יכולים למלא טופס רכישה מקוון עם פרטיהם האישיים ופרטי האשראי שלהם, ולבצע את הרכישה מבלי להגיע פיזית לחנות ומכל מקום. בדרך זו, העסק מרוויח יותר והלקוחות יכולים ליהנות מרכישה בכל זמן ומכל מקום שירצו.

מניחים את היסודות להצלחת העסק

כדי למצוא את החברה הטובה ביותר שתעניק לכם שירותי סליקה לעסק ותבטיח לכם עבודה נעימה, פשוטה ובראש שקט (בעיקר בראש שקט, בכל זאת מדובר בכסף של לקוחות), מומלץ לחפש אחר המלצות וביקורות של בעלי עסקים אחרים שהתנסו בחיפוש אחר חברות סליקת אשראי לעסקים ויוכלו לספר לכם יותר על התהליך, על העבודה המשותפת ועל התוצאות בשטח. זוהי ההזדמנות שלכם להתקדם למאה ה-21, עם שירותי סליקת אשראי מתקדמים שיגדילו במהירות את תזרים המזומנים של העסק שלכם.

עסקים ומאמרים:
Stratomedia סטרטומדיה סטרטומדיה